Bakım Hizmetleri


Deneyimli teknik destek elemanlarımız her türlü ihtiyacınız için 7 gün 24 saat telefonla sorularınızı cevaplamak için hazırdır. Aynı zamanda internet sayfamızdan da her türlü sorularınızı sorabilirsiniz.
Konusunda deneyimli ve profesyonel teknik elemanlarımız almış oldukları güncel eğitimlerle sorununuzu kısa sürede çözüme kavuşturarak sisteminizin minumum zaman kaybı ile çalışmasını sağlayacaktır. Müşterilerilerimizden gelen tüm istek, şikayet, öneri ve tavsiyelerini dikkatte alarak yapmış olduğu çalışmalar sonucunda sektörde mevcut olan en iyi servis hizmetini sunabilmekteyiz.
Kullanmakta olduğunuzun kesintisiz güç kaynağınızın garanti süresi içerisinde her yıl 1 defa olmaz üzere tarafımızdan yapılan ücretsiz bakımları kapsar. Teknik destek birimimiz tarafından garanti süresinin bitimine yakın tarafınıza bakım anlaşması örneği ve teklifi geçilmektedir. Danışmanlık ve koruyucu bakım aşağıdaki 2 temel aşamada gerçekleşmektedir.
Kesintisiz güç kaynaklarındaki gelişen teknolojileri kullanıcılara aktarmak ve gerekli konularda uyarmak.
Kesintisiz güç kaynağının beslediği sistemdeki güç artışından dolayı yetersiz hale gelmesi, kesintiden sonra aküden çalışma süresi hakkında kullanıcıyı bilgilendirmek.
Kesintisiz güç kaynağının bağlı bulunduğu sistemin elektriksel bağlantılardan kaynaklanabilecek olumsuzlukları hakkında kullanıcıya bilgi vermek. ( Yetersiz sigorta gücü, hatalı elektrik tesisatı, uygun olmayan topraklama yapısı vb. )
Cihazın genel temizliğinin yapılması, Elektronik kartların işlevlerinin kontrol edilmesi, Doğrultucu bölümün çalışmasının kontrolü, Evirici bölümünün çalışmasının kontrolü, Statik By pass bölümünün çalışmasının kontrolü, Manuel By pass bölümünün çalışmasının kontrolü, Akü ve akü bağlantılarının kontrolü, Bağlantı vidalarının kontrolü
Kesintisiz güç kaynaklarının tasarım ve üretim amaçları; elektriksel problem ve enerji kesintisine tahammülü olmayan sistemlerin özellikle elektronik veri işleme işlemlerinde kullanılan bilgisayarlar başta olmak üzere bu teknolojilere dayalı tüm donanımlara sürekli ve sağlıklı enerji sağlamaktır. Eğer bu sistemin çalışması her hangi bir nedenle kesintiye uğrarsa bu hem zaman hem para kaybı demektir. Bundan dolayı doğru ve düzenli yapılan bakımlar sisteminizin uzun süreli kesintisiz çalışabilmesi için gereklidir. Kesintisiz güç kaynağınızın uzun ömürlü olması ve yıllarca size hizmet verebilmesi için konusunda uzman olan eğitilmiş personel tarafından orijinal yedek parçalar kullanılarak bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kesintisiz güç kaynağınızda kullanılan zaman içerisinde aşınan ve sınırlı ömrü olan malzemelerin ( akü, fan, kondansatör vb. ) arızaya sebebiyet vermeden değiştirilmesi ancak düzenli yapılan periyodik bakımlarla mümkün olabilir. Danışmanlık, koruyucu bakım ve servis anlaşmasının diğer avantajı teknik destek hizmetlerinin daha hızlı olmasıdır.
Parça hariç danışmanlık, koruyucu bakım ve servis anlaşması kullanmakta olduğunuzun kesintisiz güç kaynağınızın garanti süresinin bitmesi ile başlar ve her yıl tekrar yenilenerek devam eder. Bakım anlaşması kullanmakta olduğunuz kesintisiz güç kaynağınızın gücüne göre yılda 2 ile 4 kez arasında standart bakımlarını ve tüm bakım-arıza çağrılarını kapsar. Parça hariç bakım anlaşmalarında bakım ve tüm arıza çağrıları ücretsiz, değişimi yapılan malzemeler ve aküler özel indirimli fiyattan ücretlendirilerek tarafınıza faturalanmaktadır. Teknik destek birimimiz tarafından garanti süresinin bitimine yakın tarafınıza bakım anlaşması örneği ve teklifi geçilmektedir. Parça hariç danışmanlık, koruyucu bakım ve servis anlaşması aşağıdaki 3 temel aşamada gerçekleşmektedir.
Kesintisiz güç kaynaklarındaki gelişen teknolojileri kullanıcılara aktarmak ve gerekli konularda uyarmak.
Kesintisiz güç kaynağının beslediği sistemdeki güç artışından dolayı yetersiz hale gelmesi, arıza yada sürekli kullanımdan dolayı aşınan-yıpranan parçalardan dolayı verimsiz çalışan cihaz hakkında kullanıcıyı uyarmak.
Cihazın genel temizliğinin yapılması Elektronik kartların işlevlerinin kontrol edilmesi Doğrultucu bölümün çalışmasının kontrolü Evirici bölümünün çalışmasının kontrolü Statik By pass bölümünün çalışmasının kontrolü Manuel By pass bölümünün çalışmasının kontrolü Akü ve akü bağlantılarının kontrolü Bağlantı vidalarının kontrolü
Mesai saatleri içinde servis talebinde bulunulması halinde, servis noktalarının olduğu yerlerde servise uzaklığı 0-40 km olan yerlere 3 saat, 41-100 km olan yerlere 6 saat içerisinde isteğe cevap verilecektir. (Resmi tatil günleri dışında)
Mesai saatleri dışında servis isteğinde bulunulursa İstanbul ili içerisinde olan yerlere bir sonraki gün, İstanbul ili dışında olan yerlere 2(iki) iş günü içerisinde cevap verilecektir.
Yerinde tamiratı yapılamayan cihazların teknik destek birimi tarafından firmaya alınması halinde cihaz 5 iş günü içerisinde bakım ve onarım işlemleri tamamlanarak sistemin çalışması sağlanacaktır. Eğer 5 iş günü içersinde tamiratının mümkün olmaması halinde kullanıcının sistemin bir kısmını veya tamamının çalışmasını sağlamak için bakım ve onarım işlemi bitene kadar kullanıcıya bir cihaz tahsis edilecektir.