Teslimat & İade & Değişim


Ürün/ürünler satıcının anlaşmalı olduğu kargo ile alıcının adresine teslim edilecektir. Siparişleriniz, banka onayı alındıktan sonra 3 iş günü (Pazartesi-Cuma) içerisinde kargoya teslim edilir ancak Pandemi sürecindeki koşullar sebebi ile kargo şirketlerinin şube bazında uygulamaya koyduğu kısıtlamalar nedeniyle bölgesel olarak farklılık göstermektedir. Bu süre 1-10 iş günü arasına çıkabilmektedir.


Ürünler, kargo şirketlerinin adres teslimatı yapmadığı bölgelere telefon ihbarlı olarak gönderilir.


Kargo Şirketinin haftada bir gün teslimat yaptığı bölgelerde, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve eksiklik olduğu hallerde, bazı sosyal olaylar ve doğal afetler gibi durumlarda belirtilen gün süresinde sarkma olabilir. Bu sarkmalardan dolayı alıcı satıcıya herhangi bir sorumluluk yükleyemez. Ürün, Alıcı’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden, sevk bilgilerindeki yanlışlık ve/veya Alıcının yerinde olmamasından doğabilecek ekstra kargo bedellerinden satıcı sorumlu değildir. Belirtilen günler içeriğinde ürün/ürünler müşteriye ulaşmadıysa teslimat problemleri 0212 217 99 81 müşteri hizmetlerine info@powerful.com.tr e-mail adresi kullanılmak sureti ile derhal bildirilmelidir.


Zarar görmüş paket durumunda; Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak Kargo Şirketi yetkilisine tutanak tutturulmalıdır. Eğer Kargo Şirketi yetkilisi paketin hasarlı olmadığı görüşünde ise, paketin orada açılarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkı alıcıda vardır. Paket Alıcı tarafından teslim alındıktan sonra Kargo Şirketinin görevini tam olarak yaptığı kabul edilmiş olur. Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise, durum, tutanağın Alıcı’da kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda satıcı Müşteri Hizmetlerine bildirilmelidir.


Sitemizden aldığınız herhangi bir ürünün firmamızdan kaynaklanan kusurlar sebebiyle arızalanması halinde garanti belgesinde belirtilen garanti süresince ve satın aldığınız tarihten itibaren iki(2) yıl boyunca 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun hükümleri çerçevesinde garantimiz altındadır. Satın alma tarihinden itibaren iki(2) yıl içerisinde talebiniz halinde ve şartları oluştuğu takdirde kusurlu ürün değiştirilir veya ücretsiz olarak onarılır.

     

Değişim ve iade şartlarının oluşup oluşmadığının değerlendirilmesinde garanti şartları esastır. Ürün değişiminin veya iade işleminin sağlanabilmesi için, ürünün gösterdiği kusurların her defasında bir yetkili servisimiz tarafından kayıt altına alınması gerekmektedir. Dolayısıyla garantisi devam eden ürünlerinize yetkili servislerimiz dışında müdahalede bulundurmamanızı öneririz.

İade ve Cayma Şartları


CAYMA HAKKININ SÜRESİ:


1-     Alıcı, satın aldığı eğer bir hizmet ise, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren başlar. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı kullanılamaz.

2-   Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar SATICI’ ya aittir.

3-   Cayma hakkının kullanılması için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI' ya iadeli taahhütlü posta, faks veya eposta ile yazılı bildirimde bulunulması ve ürünün işbu sözleşmede düzenlenen "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır.


CAYMA HAKKININ KULLANIMI: 


1-     3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

2-   İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 


İADE KOŞULLARI:


1-     SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

2-   ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir. 

3-   Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.


 Ürün iade - değişim ve garantisi ile ilgili sorularınız için 0212 217 99 81 Çağrı Merkezimizi arayarak da bilgi alabilirsiniz.